Skip to main content
  • Rodzina 500+

Programy rodzinne 500+, Dobry start 300+, RKO

RKO 500 300 PL

Od 1 lutego br. Klienci Banku  mogą składać w bankowości elektronicznej  eBankNet  wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz wnioski na nowy okres świadczeniowy w Programie Rodzina 500+.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) to nowe świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od 12. miesiąca do 35. miesiąca. Nie zależy od dochodu rodziny i wynosi w sumie do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Rodzice mogą zdecydować czy chcą otrzymywać świadczenie w wysokości 500 zł przez 24 miesiące, czy w wysokości 1000 zł przez 12 miesięcy. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Rodzina 500+ to świadczenie wychowawcze przyznane przez państwo w wysokości 500 zł miesięcznie na każde dziecko w wieku do ukończenia 18 lat. Rodzice mogą otrzymać świadczenie wychowawcze bez względu na wysokość dochodów. Od 2022 r. obsługiwane jest przez ZUS.

Klienci Banku  Spółdzielczego  w  Żaganiu mogą bez wychodzenia z domu, samodzielnie wypełnić i złożyć wniosek o wypłatę świadczenia w programie „Rodzina 500+,Dobry start 300+ RKO”. Wystarczy kliknąć zakładkę WNIOSKI, wybrać wniosek a następnie wybrać rachunek na który będą wpływały środki.

Za złożenie wniosku za pośrednictwem bankowości internetowej, Bank nie pobiera żadnych opłat, ani nie trzeba instalować na komputerze żadnego dodatkowego oprogramowania.

Więcej informacji na:

https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus

 Świadczenie wychowawcze ma charakter powszechny i przysługuje niezależnie od dochodu rodziny. W ramach programu „Rodzina 500+” rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na każde dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia.

 Wnioski do ZUS można złożyć tylko drogą elektroniczną przez Internet, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

  Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy - od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. - wniosek należy złożyć do ZUS wyłącznie przez Internet za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania :

Jaka jest rola banku w Programie Rodzina 500+?

Dajemy Ci możliwość złożenia wniosku Rodzina 500+ online poprzez bankowość elektroniczną, nie można jednak składać wniosku w oddziale, placówce banku.

Nie sprawdzamy poprawności danych oraz nie mamy żadnych informacji o dalszej obsłudze wniosku.

 

Jak złożyć wniosek o 500+ za pośrednictwem bankowości elektronicznej Banku Spółdzielczego w Żaganiu

Znajdziesz nas też tutaj