Strona Główna

Planet Mobile

Bank Spółdzielczy w Żaganiu udostępnił swoim Klientom aplikację mobilną Planet Mobile. Możesz teraz łatwiej zarządzać swoimi kartami VISA i MasterCard, a dzięki integracji z GooglePay możesz korzystać w sklepach z płatności zbliżeniowych bez konieczności fizycznego posiadania karty w kieszeni.

Możesz łatwo płacić przy wykorzystaniu aplikacji Planet Mobile i Google Pay, płatność odbywa się analogicznie jak płatność zbliżeniowa!

Aplikacja Planet Mobile daje wiele możliwości:

 • Dodawanie wszystkich kart płatniczych
 • Aktywacja karty płatniczej – bez konieczności kontaktowania się z infolinią banku.
 • Zmiany kodu pin lub zastrzeżenia karty
 • Zmiana kodu PIN karty.
 • Zarządzania limitami kartowymi
 • Włączenie/Wyłączenie płatności zbliżeniowych na karcie – funkcja zwiększająca aspekt bezpieczeństwa dla użytkowników, którzy nie zamierzają w najbliższym okresie korzystać z płatności zbliżeniowych kartą. W dowolnym momencie, za pośrednictwem Planet Mobile istnieje możliwość przywrócenia opcji płatności zbliżeniowych. Wyłączenie płatności zbliżeniowych na karcie nie spowoduje zablokowania możliwości korzystania z płatności mobilnych.
 • Zablokowanie karty płatniczej – natychmiastowa i nieodwracalna blokada płatności kartą oraz jej odpowiednikiem w postaci tokena do płatności mobilnych w sytuacji np. zgubienia lub kradzieży karty.
 • Prezentacja historii (wydatków) transakcji kartowych – debetowych oraz kredytowych do 3 miesięcy wstecz.
 • Wyszukiwanie bezprowizyjnych bankomatów

Skrócona instrukcja instalacji:

 1. Ściągnij i zainstaluj aplikację Planet Mobile na telefonie – wymagany telefon z systemem Android 4.4+ lub iOS w wersji 10.0+. W celu wykonywania płatności mobilnych urządzenie musi posiadać technologię NFC.
 2. Wprowadź w telefonie kod aktywacyjny wygenerowany na portalu www.kartosfera.pl
 3. Utwórz własny kod dostępu i zaloguj się do aplikacji.
 4. Wybierz przycisk Dodaj do GPay znajdujący się pod wizerunkiem karty, którą chcesz dodać do płatności mobilnych. Na etapie dodawania karty do płatności mobilnych zaakceptuj Regulaminu korzystania z kart Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. w ramach Google Pay jak również zgody formalne i warunki korzystania z usługi przedstawione podczas dodawania karty do Google Pay.
 5. W trakcie dodawania karty do płatności mobilnych aplikacja może poprosić o zmianę ustawień systemu Android dla płatności NFC, w sekcji „Dotknij i zapłać” na Google Pay.
 6. Gotowe! Korzystaj i ciesz się z płatności mobilnych oraz pozostałych możliwości jakie daje Ci aplikacja Planet Mobile.

Bezpieczeństwo

Aplikacja Planet Mobile z funkcjonalnością Google Pay dba o bezpieczeństwo Twojej karty na kilka sposobów. Przede wszystkim dane Twojej karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Korzystając z Planet Mobile, sprzedawca widzi numer konta wirtualnego przypisany do Twojej karty, której dane pozostają bezpieczne. Zanim zaczniesz korzystać z Planet Mobilemusisz ustawić ekran blokady urządzenia - gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.